Balandžio 19 d. Utenos švietimo centre vyko Pasaulinės Robotų Olimpiados (World Robot Olympiad (toliau- WRO) atrankinis Lietuvos turas

WRO Lietuva kvietimas 2024

Šiandien Utenos švietimo centre - pirmą kartą miesto istorijoje Pasaulinės Robotų Olimpiados Lietuvos nacionalinis finalas, kurį remia Vengrijos ambasada.
Olimpiados tikslas - suburti viso pasaulio jaunus žmones kūrybiškumo, projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžių ugdymui rengiant sudėtingas ir mokomąsias robotų kūrimo varžybas bei užsiėmimus. Dalyviai varžybose dalyvauja pagal dvi amžiaus kategorijas - junior (11-15 m.) ir elementary (8-12 m.).
Atvykusius dalyvius sveikino Vengrijos ambasados Ekonomikos atašė Péter Schmidt, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, mero patarėja Gerda Rušienė, Utenos švietimo cento direktorė Vitalija Bujanauskienė bei renginio organizatoriai.
Šie turnyrai yra organizuojami daugiau 70-yje pasaulio šalių ir kiekvieną sezoną į varžybas jų prisijungia vis daugiau. Finalo nugalėtojai keliaus į čempionatą, vyksiantį Italijoje.
Utenos rajono savivaldybės informacija

RENGINIO NUOTRAUKOS

WRO prasidėjo 2004 m. Remdamasi savo misija, ji siekia suburti viso pasaulio jaunus žmones kūrybiškumo, projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžių ugdymui rengiant sudėtingas ir mokomąsias robotų kūrimo varžybas ir užsiėmimus. WRO turnyrai organizuojami daugiau nei 70 šalių ir kiekvieną sezoną į varžybas prisijungia naujos šalys. Geriausios nacionalinių turų komandos pelno kvietimą į Pasaulio Čempionatų Tarptautinį Finalą, kuris vyksta kiekvieną lapkritį ir kuris rengiamas vis kitoje šalyje.
Mokant daugiau apie robotiką, tikimasi atkreipti jaunų žmonių dėmesį į STEM (gamtos mokslų, technologijos, inžinerijos ir matematikos) dalykus ir įkvėpti rytojaus inovatorius.
Kiekvienų metų varžybos turi temą. 2024 metų WRO tema – „Žemės sąjungininkai“ („Earth allies!“). Šių metų sezone komandos gilinsis kaip žmonių veiksmai veikia gamtą ir kaip gamta bei natūralūs įvykiai gali turėti poveikį mums. Svarbu suprasti kaip robotai gali prisidėti ir sukurti harmoningą gyvenseną su gamta. Ar robotai gali būti pagalbininkai gyvenant pavojingose ar nepalankiose gamtos vietose ir ar jie gali padėti mums gyventi aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą? Šie klausimai išlieka ypač svarbūs, o komandos sieks atsakymų, tyrinėdamos kaip technologijos gali prisidėti prie darnaus ir aplinkai palankaus gyvenimo.
Varžybose dalyvauja 22 mokinių komandos iš visos Lietuvos. Dalyviai varžybose dalyvauja pagal dvi kategorijas:

• RoboMission Junior (11-15 m.)
  • RoboMission Elementary (8-12 m.)

Varžybų dienos metu pastato, kuriame vyksta renginys, erdvės suskirstomos į pasiruošimo, varžybų, mokinių ir mokytojų atskiras erdves. Į mokinių pasiruošimo ir varžybų erdves suskirstytas pagal amžiaus grupes, kviečiami savanoriai, kurie pagelbėtų dalyviams orientuotis erdvėse ir veiklose pagal programą.
Varžybos vyksta nuo 9.00 val. ryto iki 16.00 val.

- WRO Lietuva kvietimas 2024

- Tvarkaraštis