Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos padėka
Utenos rajono savivaldybės Informacija

LL1Utenos rajono savivaldybė gavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento vyr. patarėjos dr. Loretos Žadeikaitės laišką, kuriame nuoširdžiai dėkojama Utenos rajono savivaldybės komandai už nacionaliniame projekte „Lyderių laikas 3“ įgyvendintą pokyčio projektą „UNIVERSALAUS MOKYMOSI DIZAINO STRATEGIJA VAIKO PAŽANGAI“.

Dr. Loretos Žadeikaitė rašo: „Šio projekto rezultatai pasiekti dėka puikaus komandinio darbo ir sutelktos projekto komandos:
• Lyderių laiko 3 projekto kūrybinės komandos vadovė Utenos rajono savivaldybėje – Virginija Vaitiekienė, Utenos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja.

• Kūrybinė komanda:
- Romualdas Kraulišas, Utenos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas,
-Violeta Develienė, Utenos rajono savivaldybės archyvo tvarkytoja,
- Vitalija Bujanauskienė, Utenos švietimo centro direktorė,
- Arvydas Šilinskas, Utenos Aukštakalnio progimnazijos direktorius,
- Asta Skėrienė, Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė,
- Saulius Brasiūnas, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius,
- Nijolė Zabukienė, Utenos „Saulės“ gimnazijos direktorė,
- Rasa Drungienė, Utenos mokyklos darželio „Eglutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
- Linas Vaitiekėnas, Utenos Vyturių progimnazijos muzikos mokytojas,
- Lina Grudienė, Utenos meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
- Rimantas Žvirblis, Utenos r. Užpalių gimnazijos direktorius,
- Viktorija Vilūnienė, Utenos Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
- Sigita Balčiūnienė, Utenos lopšelio darželio „Želmenėlis“ direktorė,
- Gražina Indriūnienė, Utenos regioninio profesinio mokymo centro gimnazijos skyriaus vedėja.
Džiaugiamės, kad šio projekto metu visose Utenos mokyklose sėkmingai išbandytas Universalaus dizaino mokymuisi (UDM) modelis, kuris sulaukė didelio susidomėjimo.
Praėjus dvejiems intensyvaus ir sudėtingo laikotarpio metams Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė kartu su projekto komanda birželio 2 dieną organizavo renginį „Mokslo ir praktikos sintezė: Universalaus dizaino mokymesi taikymo patirtys“ ir pakvietė visos Lietuvos švietimo bendruomenę. Šiame renginyje mokyklų atstovai pristatė mokyklų patirtis ir jas aptarė kartu su VDU Švietimo akademijos mokslininkų atlikto tyrimo rezultatais.
Birželio 21 dieną Utenos komandos pasidalino savo patirtimi ir rezultatais vykusioje tarptautinėje mokslinėje–praktinėje konferencijoje „ĮTRAUKTIS IR UNIVERSALUMAS ŠVIETIME“ švietimo bendruomenei. Šioje konferencijoje buvo išsamiai aptarti įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo mokslinių tyrimų rezultatai ir pristatytos Suomijos, Austrijos, Lenkijos ir Lietuvos mokyklų, įgyvendinančių įtraukųjį ugdymą, taikant UDM metodiką, praktikos. Tarptautiniame kontekste pristatytas Utenos rajono savivaldybės komandos projekte sukurtas sėkmingas mokslininkų ir praktikų bendradarbiavimas diegiant tyrimais grįstą edukacinę inovaciją, trys mokytojos Jolanta Baronienė, Dalia Puodžiukienė (Krašuonos progimnazija), Rasa Juodvalkienė, (Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyrius) pasidalino savo patirtimi ir sulaukė aukščiausių padėkų iš dalyvavusių konferencijoje Lietuvos mokytojų ir tarptautinių ekspertų.
Dėkojame Utenos rajono savivaldybės vadovams už inovacijų palaikymą ir pagalbą diegiant pažangiausias idėjas sėkmingam mokinių mokymuisi ir mokyklų pažangai.
Sėkmės projekto rezultatų pristatyme Lyderio laiko 3 baigiamojoje konferencijoje birželio 30 d. ir įgyvendintų pokyčių idėjų tvarumo!
Gražių artėjančių Joninių ir prasidėjusios vasaros!

Su geriausiais linkėjimais – dr. Loreta Žadeikaitė“.